TROCHU JINÁ DOVOLENÁ: ZÁJEM O KARAVANING STÁLE ROSTE!

1. 3. 2020

Nehledě na to, že se v roce 2020 moc necestovalo, jedno odvětví přece cestovní ruch podpořilo, a to karavaning. Karavanistů je čím dál více, a to i díky flexibilitě na cestách, izolování se od okolí a tím pádem možností si užít krásnou a dobrodružnou dovolenou s menším rizikem. Vždyť jak jinak můžete bezpečně vycestovat s rodinou a přáteli do více míst, než v karavanu či obytném vozu.


Foto: autocampdraga.com

CIVD (Sdružení karavanového průmyslu) hlásí za minulý rok vyrobených 116.000 vozidel což je o 6,9 procent méně obytných vozů a karavanů než v roce 2019. Ovšem to nebylo ovlivněno nižší poptávkou, ale celosvětově známou pandemií Covid-19, která na jaře roku 2020 přerušila výrobu karavanů. Nyní většina výrobců již mají pro letošní rok vyprodáno právě kvůli naplněným kapacitám výrobních linek.


Foto: autocampdraga.com

Podle CIVD za minulý rok také hodně vyrostl zájem o ojeté rekreační vozy, kde 165.000 karavanů a obytných vozů změnilo svého majitele a poptávka převyšuje nabídku. Je nutno také říct, že německý karavaningový průmysl v roce 2020 již po čtvrté láme rekord růstu ve výrobě.

S výrobou roste i cílová skupina v neposlední řadě i proto, že obzvlášť v období pandemie je dovolená v karavanu tou nejbezpečnější dovolenou, kterou můžete podniknout. Navíc se karavaningu daří kvůli demografickým změnám, jelikož solventní cílová skupina 50+ stále rozšiřuje.

Půjčovnám se daří také. V Česku už hlásí do konce jara plně pronajato na celou letní sezónu 2021.

Tak hurá do toho s námi!

Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram